Recenze komiksu Star Wars – Vrcholná Republika #02: Srdce Drengirů

Recenze

Český čtenář se dočkal na našem trhu i druhého dílu, věnujícímu se období známému jako Vrcholná republika. Jak se pokračování povedlo?

Titul zde představený obsahuje pět sešitů, které jsou rozděleny do dvou dějových oblouků. Čísla 6 až 8 tvoří příběh s názvem Srdce Drengirů, což je přímé pokračování událostí, jež se odehrály v knize první. Boj s nebezpečným nepřítelem pokračuje a bude zapotřebí maximálního odhodlání všech našich hrdinů, aby se situace mohla vyvíjet lepším směrem.

Poté následuje dobrodružství, které je poměrné krátké, neboť zabírá prostor pouhých dvou sešitů, a to konkrétně čísel 9 a 10. Jak podtitul Stín Nihilů napovídá, dojde k přímé konfrontaci s tímto sokem, jenž se nenechá snadno porazit. Za použití léčky se sice podaří dostat blíže k nepříteli, tím však opravdové problémy teprve začnou.

Oba příběhy jsou zábavné, dokonce byla četba o něco příjemnější než v případě předchozím. O scénář se znovu postaral Cavan Scott, jemuž se povedlo vytvořit poutavé vyprávění, které nezačne nudit. Výhodou bezesporu je, že už čtenář zná postavy díky prvnímu dílu, tudíž je mnohem jednodušší nechat se unášet tímto novým dobrodružstvím. Kresebně se na knize opět podílel Ario Anindito, tentokráte se však k němu přidal Georges Jeanty. Oba odvádí pěknou práci, panely jsou očím líbivé a jde tak o pěkné navázání na předešlý titul.

Svazek vyšel v krásné pevné vazbě, tudíž patří Egmontu ČR (Albatros Media a.s.) díky za toto velmi pěkné zpracování, které se bude ve fanouškovských knihovničkách pěkně vyjímat.

Hodnocení na internetové databázi ComicsDB.cz je velmi příznivé, v současné době dosahuje hodnoty 3,57 hvězdiček z maximálních pěti, což je přibližně 71 %. To je sice o něco málo nižší hodnocení než v případě předchozího kousku, rozdíl je však poměrně nepatrný. Dovolím si však jít opačným směrem, neboť jsem si svazek druhý užil o něco více než ten první, tudíž dávám hodnocení 80 %.

Rád bych poděkoval Komiksovému krámu Brno za poskytnutí recenzního výtisku se slevou, vydavatelství Egmont ČR (Albatros Media a.s.) pak děkuji za obrázky.

V USA byla vydána i třetí, závěrečná kniha, dějově navazující na tento kousek. Je tedy otázkou, zda se objeví i na českém trhu. Fanoušci se však zajisté mohou začíst do mnoha komiksových dobrodružství z předaleké galaxie, které již u nás vyšly, přičemž určitě nešlápnou vedle s titulem Star Wars – Vrcholná Republika #02: Srdce Drengirů.

Jedná se totiž o zábavný a akční příběh, jenž většině fanoušků světa Hvězdných válek jistě udělá radost. Je dobře, že i český čtenář má příležitost prozkoumat období tohoto fikčního světa, které časově předchází velmi známým filmovým událostem. Toto univerzum je tak obsáhlé, že je stále co prozkoumávat. A to je jedině dobře.

Zdroj: ComicsDB

Komiks je možné koupit ZDE: https://www.nerdi.cz/star-wars-vrcholna-republika–02–srdce-drengiru/

Martin Š.

Jmenuji se Martin Štach a bydlím ve Vizovicích (nedaleko Zlína). Komiksy mne zajímají celý můj život - neminulo mne dětství prožité s Kačerem Donaldem a se Čtyřlístkem, které bylo následováno postupným přecházením na mangu či americké superhrdiny.