Recenze komiksu Muzeum: Sériový vrah se směje mezi kapkami deště #03

Recenze

Ačkoliv se to zdá jako včera, kdy se na pultech představila tato drsná řada, mohou si nyní fanoušci přečíst již závěrečný kousek. Jak se podařilo velmi napínavý příběh uzavřít?

Vrah v žabí masce, postupně likvidující své oběti, dokázal dostat našeho hlavního hrdinu do velmi prekérní situace, když jej ve druhém díle uvěznil a vystavil značnému tlaku. Hisaši Sawamura se však nevzdává snadno a vidina dopadení pachatele ohrožujícího jeho vlastní rodinu jej žene stále dál.

První svazek se věnoval představení postav a nejrůznějších hrůzných činů maskovaného zabijáka, následující kniha pak nabídla pohled do psychiky hlavního hrdiny. Není tedy překvapením, že závěrečný díl přináší finální konflikt, který se neobejde bez většího množství akčních scén. Atmosféra by se dala krájet a čtenář dychtivě otáčí jednu stránkou za druhou, jelikož tempo je opravdu rychlé a vše směřuje k velmi zajímavému konci.

Rjósuke Tomoe, jenž je podepsán pod celou sérií, umně zakončuje drsnou thrillerovou zápletku, přičemž si dokáže krásně pohrát s emocemi. Příběh dokáže zpomalit díky pohledu do minulosti, šokovat svými zvraty, jakož i nabít adrenalinem svými honičkami a přestřelkami. Těžko zde hledat nějaká negativa, neboť jde o očekávané finále dříve načrtnuté dějové linie.

Překvapením je jistě skutečnost, že se vše uzavře již ve dvou třetinách svazku, takže zbylých (přibližně) 80 stran náleží dění novému, zcela samostatnému. V něm nám stejný autor představuje trojici kamarádů, užívající si svých mladých let. Jejich zkázou se však stane to, že se vypraví prozkoumat nechvalně proslulé místo zvané Věšačka.

Následující události by se daly popsat jako thrillerová jízda říznutá hororem, neboť se vztahy všech tří chlapců začnou postupně vyostřovat a dochází z jejich strany k velmi radikálním a brutálním činům. Zajímavá jednohubka, jež dokáže i na menší ploše zaujmout a nejednou překvapit.

Celkově se tedy jedná o velmi povedenou knihu, která se bohužel někdy jeví jako moc rychlá, což je však dáno svižnějším tempem odpovídajícím završení zápletky. Vzhledem k nedávnému vydání se na internetové databázi ComicsDB.cz nenachází mnoho hodnocení. Já uděluji krásných 85 %, protože považuji četbu za velmi zajímavou a vskutku napínavou.

Velký dík putuje Nakladatelství CREW za poskytnutí recenzního výtisku. Obrázky zdobící tuto recenzi byly použity z výše zmíněné databáze.

Další kvalitní manga řada se dočkala na českých pultech svého završení. Není však třeba smutnit, neboť se na našem trhu nachází nemalé množství kvalitního japonského obrázkového čtiva, které se dokáže trefit do noty různým věkovým kategoriím. Série kratší i velmi dlouhé, to vše je možné si přečíst v naší mateřštině. Je očividné, že se situace stále zlepšuje, jelikož takový výběr nebyl před pár lety vůbec samozřejmostí. Fanoušci tudíž mohou jásat a pouštět se do nových dobrodružství kdykoliv se jim zachce.

Zdroj: ComicsDB

Komiks je možné koupit ZDE: https://www.nerdi.cz/muzeum–03/

Martin Š.

Jmenuji se Martin Štach a bydlím ve Vizovicích (nedaleko Zlína). Komiksy mne zajímají celý můj život - neminulo mne dětství prožité s Kačerem Donaldem a se Čtyřlístkem, které bylo následováno postupným přecházením na mangu či americké superhrdiny.