Recenze komiksu Muzeum: Sériový vrah se směje mezi kapkami deště #01

Recenze

Na našem trhu se objevila nová kratší manga řada o zabijákovi s žabí maskou. Jedná se o napínavé dílo, které člověka nepustí od čtení?

Nakladatelství CREW je opravdu aktivní, neboť každou chvíli se objeví nové manga tituly, přičemž se jedná o nejrůznější žánry, takže si může vybrat opravdu každý. Na své si za poslední dobu přišly milovníci soubojů, romantiky či čarodějů. Nyní je možno zakoupit drsný detektivní thriller, jenž nenechá čtenáře v klidu vydechnout.

Děj knihy se odehrává v hlavním městě Japonska, tedy v Tokiu. Detektivové a policie mají plné ruce práce, neboť došlo k několika velmi brutálním vraždám, které mají něco společného. U každé z nich je nalezen lístek s uvedeným důvodem trestu pro dotyčnou oběť. A jelikož je jich stále více, je nutné jednat rychle a snažit se přijít na kloub tomu, kdo je záhadný pachatel spatřován v žabí masce zakrytý pláštěnkou.

Za tímto drsným dílem je podepsán Rjósuke Tomoe, který se postaral jak o zápletku, tak i o kresbu. Příběhově vše šlape tak, jak se u detektivního thrilleru dá očekávat. Vše se sune rychle kupředu a čtenář napjatě otáčí list za listem, dychtivě očekávající, jak to bude dál. Jelikož tato série čítá pouhé tři svazky (což je na poměry mangy celkem výjimečné), tempo je opravdu zběsilé a na některé z odpovědí se nemusí dlouho čekat.

Ponurá černobílá kresba je v kombinaci s neustálým deštěm vhodným mixem pro tento typ vyprávění. Kniha je tak nasáklá nepříjemnou atmosférou, jež se táhne všemi stránkami od začátku až po konec.

Hlavním mínusem bude pro některé přílišná brutalita, která je zde k vidění hned několikrát. Komiks tudíž není určen mladším jedincům a jedná se o čtivo pro dospělé. Negativem může být paradoxně i rychlé tempo, neboť se chvílemi dostaví pocit, že už toho bylo prozrazeno příliš mnoho a příliš brzy.

Velký dík patří Nakladatelství CREW za poskytnutí recenzního výtisku a za obrázky zdobící tento text.

Jelikož se jedná o čerstvě vydané dílo, mnoho recenzí se na internetové databázi ComicsDB.cz prozatím nenachází. I tak je zde ale patrná spokojenost, přičemž i já se připojuji a dávám pěkných 80 %. Jde o napínavé vyprávění, které dokáže zaujmout a rozhodně naláká na další dvě knihy.

Ačkoliv je tento příběh vskutku originální, nabízí se jistá podobnost s veleúspěšným titulem Death Note – Zápisník smrti, jenž v České republice vydalo rovněž Nakladatelství CREW. Promyšlenost, napínavost a postupné odhalování karet spojují obě tato díla.

Knihu lze doporučit všem dospělým čtenářům, kteří mají rádi drsnější kriminální případy, kde je každé rozhodnutí otázkou života a smrti. Fanoušci jistě ocení, že na pokračování nebudou muset čekat dlouho, neboť vydání druhého svazku je slíbeno velmi brzy.

Zdroj: ComicsDB

Komiks je možné koupit ZDE: https://www.nerdi.cz/muzeum–01/

Martin Š.

Jmenuji se Martin Štach a bydlím ve Vizovicích (nedaleko Zlína). Komiksy mne zajímají celý můj život - neminulo mne dětství prožité s Kačerem Donaldem a se Čtyřlístkem, které bylo následováno postupným přecházením na mangu či americké superhrdiny.