Recenze komiksu Modrá CREW #33 – Zabiják #2, 3

Recenze

Pokračování příběhu o nájemném vrahovi dorazilo na pulty. Jak se podařilo navázat na slibný rozjezd?

Jelikož se v přechozím díle tohoto magazínu objevila první část série spolu s necelým druhým sešitem, logicky se zde navazuje na rozjetou zápletku. Nový kšeft, který přichystá hlavní postavě příjemně strávené lyžařské chvíle na prosluněných horách, se začne pomalu, ale jistě komplikovat. Setkání se s terčem a vzájemné povídání si není postup, jenž by ústřednímu protagonistovi byl po chuti. Příběh Ozubená kolečka je nenudící a svižnou záležitostí nabízející zajímavé zvraty.

Následuje kapitola s podtitulem Dluh, kdy hlavní hrdina vedený instrukcemi nového chlebodárce vykonává zakázky, přičemž se musí vypořádat s přiděleným parťákem Marianem. Solidní sešit, v paměti však nezůstane příliš dlouho.

Sestava z minula zůstává neměnná, takže čtenář dostává to, co očekává. Scénář od Alexise Nolenta (Matze) svižně plyne a přináší fajnovou zábavu. Kresba od Luca Jacamona je pěkná na pohled a dokáže vystihnout rozlišnou atmosféru lokací, které se ve svazku vystřídají. Pánové odvedli poctivou práci a podařilo se jim vytvořit nevšední sérii, jež se dostala i do hledáčku Netflixu, neboť tento gigant na motivy komiksu natočil celovečerák.

Negativem po přečtení může být pocit, že se toho v knize mnoho neudálo. Je to dáno zejména tím, že se jedná o část vytvářející prostor pro následující události. Je tedy třeba přijmout, že je tempo o něco pomalejší než v předchozím případě. Nezbývá než doufat, že při četbě dalšího dílu bude vše vynahrazeno.

Co se týče filozofování hlavního protagonisty, pokračuje se v podobném stylu jako dříve, jelikož je zde znovu představeno vnímání světa a koloběhu života z perspektivy cynického zabijáka. Jde o poměrně zajímavé doplnění hlavního příběhu, které ale nemusí sednout každému. Pohled na tento styl vyprávění se tak může u každého mírně lišit.

Na internetové databázi ComicsDB lze spatřit hodnocení ve výši 3,5 hvězdiček z maximálních pěti možných. Ačkoliv se nejedná o špatný výsledek, propad oproti knize první je zřejmý. Vnímám to velmi podobně, tudíž uděluji pohodových 70 %. Čtení to určitě nebylo špatné, bohužel je to ale lehce slabší počin ve srovnání se svazkem předešlým.

Můj velký dík patří Nakladatelství CREW za poskytnutí recenzního výtisku. Obrázky zdobící text jsou použity z databáze ComicsDB.cz.

Již v květnu bude k dostání další díl z edice Modrá CREW, který přinese rozuzlení základní dějové zápletky (ve Francii se pokračovalo i několika navazujícími kousky). Bude jistě zábavné sledovat, jakým směrem se budou ubírat zabijákovy kroky, přičemž jedno je jisté. Bez problémů se to určitě neobejde. A to mají čtenáři rádi.

Zdroj: ComicsDB

Komiks je možné koupit ZDE: https://www.nerdi.cz/modra-crew–33-zabijak–2–3/

Martin Š.

Jmenuji se Martin Štach a bydlím ve Vizovicích (nedaleko Zlína). Komiksy mne zajímají celý můj život - neminulo mne dětství prožité s Kačerem Donaldem a se Čtyřlístkem, které bylo následováno postupným přecházením na mangu či americké superhrdiny.