Recenze komiksové série Fortnite X Marvel

Recenze

Když se setkají postavy z tak významných světů, je jasné, že o akci nebude nouze. Jak to však dopadlo i v ostatních ohledech? 

Po naprosto úžasném tržebním úspěchu, který byl spojen s předchozí podobnou sérií (Batman / Fortnite: Bod nula) nebylo žádným překvapením, že se na takto zdařilý výsledek bude navazovat. DC univerzum bylo sice nahrazeno tím Marvelovským a dostáváme o jeden sešit méně než posledně, scénáristický tým však zůstává stejný a znovu se k nám toto čtení dostává souběžně s vydáním v USA a v dalších zemích. 

Na začátku příběhu se ocitáme na ostrově. Aby bylo možno skoncovat s nekonečnou válkou, která zde probíhá, je zapotřebí úlomku bodu nula – ze světa Marvelu. Jednotlivé postavy se tak dávají do pohybu a na své si tak samozřejmě přijde mnoho fanoušků těchto charakterů (nebudou však zklamáni ani ti, kteří rádi sledují bojové výjevy obřího robota). 

Jak je již uvedeno výše, scénáristi zůstali nezměněni. Christos N. Gage a Donald Mustard zde předvádí solidní práci – nedostali sice mnoho prostoru (co se počtu stran týče), ale dovedli představit několik postav z obou světů a rozehrát s nimi zajímavou partii. Na kresbě se podíleli Sergio Fernandez Davila a José Luís a předvedli poměrně slušnou kresbu, která je při akci přehledná, čtenáře však pravděpodobně úplně neokouzlí. 

V České republice se sešitovému vydávání komiksů prozatím moc nedařilo, je tudíž příjemné pozorovat, když se čas od času nějaké superhrdinské čtení objeví v našich novinových stáncích. Papír či barvy – to je vše je příjemně provedeno, příběh navíc není narušován reklamami uprostřed, což je velmi pozitivní záležitost. 

Jelikož nejsem znalcem Fortnite a hru jsem nehrál, je pro mne trochu složitější hodnotit některé pasáže, neboť jsou pro mne tyto postavy velkou neznámou. Lépe jsem se tudíž chytal u charakterů z Marvelu, kde jsem všechny dobře znal a mohl jsem se v příběhu lépe ukotvit. Je tedy logické, že si tuto komiksovou událost užijí nejvíce znalci obou těchto fikčních světů. Nemluvě o tom, že na fanoušky a hráče Fortnite zde čeká v každém čísle nějaké to vylepšení, které jejich hraní hry pozvedne na vyšší level zábavnosti. 

Na závěr se tedy sluší říct, že jako akční výplňovka, představující zajímavé charaktery z obou světů, čtenáře určitě tato řada neurazí. Kdo by však chtěl propracovaný a složitý příběh, ten bude muset sáhnout po jiném díle. Koneckonců je poměrně jasné, jakým směrem se asi série ubírá (akční obálky, spojení Marvelu a Fortnite), takže by čtenář úplně překvapený být neměl. 

Nabízí se ještě srovnání s webem ComicsDB, kde po vypočtení průměrného hodnocení všech sešitů dostáváme skóre 2,72 hvězdiček z pěti maximálních. Troufnu si o něco snížit na 2,5 hvězdiček – prostě průměrná série, u které se zabavíte, ale poměrně rychle na ni zapomenete. 

Děkuji Nakladatelství CREW za poskytnutí sešitů k recenzi a také za obrázky, které jsou připojeny k této recenzi. 

Zdroj: ComicsDB 

Martin Š.

Jmenuji se Martin Štach a bydlím ve Vizovicích (nedaleko Zlína). Komiksy mne zajímají celý můj život - neminulo mne dětství prožité s Kačerem Donaldem a se Čtyřlístkem, které bylo následováno postupným přecházením na mangu či americké superhrdiny.